Дописници МКДОпштински вести

Во гимназиите во Дебарско, во прва година може да се запишат 308 ученици

Врз основа на конкурсот на МОН за упис во прва година, во учебната 2021/2022, во трите средни општински училишта, колку што функционират во општините Дебар, Центар Жупа и Маврово Ростуше, можност за упис имаат 308 завршени основци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close