Дописници МКДОпштински вести

Во Гевгелиско се зголемува бројот на заболените од Ковид-19

Во Гевгелиско се зголемува бројот на заболените од Ковид-19. До крајот на август, кога бројот на новозаболени од Ковид-19 на дневна основа се движеше во границите на стандардизиран минимум, сега со растечка линија континуирано се зголемува на територијата на општина Гевгелија, потврдуваат графиконите на Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close