Дописници МКДОпштински вести

Во гевгелиско 25 пациенти со сериозни здравствени проблеми предизвикани од Ковид-19

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија е очекуван со оглед на големиот број граѓани кои се вратија од годишни одмори, има собирање на младите по дворовите, се одржуваат забави и концерти.

Back to top button
Close
Close