Дописници МКДОпштински вестиПолитички партии

Во Гевгелија одбележан Денот на македонската револуционерна борба

Денот на македонската револуционерна борба, 23 Октомври, Гевгелија го чествуваше со положување цвеќе пред споменикот на илинденецот Сава Михајлов,во центарот на градот, што го организираше Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close