0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Портокалов метео аларм, и денеска над 40 степени

Сончевото и многу топло време со температури над 40 степени продолжуваат и денеска, поради што во сила е портокаловиот метео аларм, а се издадени и препораки за заштита на населението.

Back to top button
Close
Close