0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Германија – вакцината предуслов за посета на концерти

- Кога има доволно вакцини, и кога сите можат да бидат вакцинирани, тогаш на организаторите на настаните треба да им се даде можност да ја постават како услов вакцината за присуство на тие настани, изјави шефот на „Евентим“, Клаус-Петер Шуленберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close