Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Германија се намалува бројот на новозаразени од Ковид-19

Во Германија се потврдени 1.775 нови случаи на заразени од вирусот Ковид-19 со што вкупниот број изнесува 141.672, соопшти денеска Институтот за заразни болести „Роберт Кох“.

Берлин, 20 април 2020 (МИА) – Во Германија се потврдени 1.775 нови случаи на заразени од вирусот Ковид-19 со што вкупниот број изнесува 141.672, соопшти денеска Институтот за заразни болести „Роберт Кох“.

Како што пренесуваат германските медиуми, втор ден по ред бројот на новозаразени се намалува.

Бројот на смртни случаи се зголеми за 110 – на 4.404. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close