Svet.SlajderЕвропаНекатегоризирано

Во Германија поднесена тужба поради наводна тортура од режимот на Лукашенко

Десет противници на режимот на белорускиот претседател Александар Лукашенко поднесоа жалба до Германија за наводни дела „тортура“ извршени од тој режим, соопшти денеска германското Федерално обвинителство

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close