Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Германија над милион заболени од коронавирус од почетокот на пандемијата

- Во Германија вчера беа потврдени нови 22.806 случаи на коронавирус, со што се надмина прагот од еден милион инфицирани лица од почетокот на пандемијата, јави денеска Институтот за инфективни болести Роберт Кох.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close