ЕвропаЕвропа.Портал

Во Германија истрага против лекар кој украл вакцина за тешко болна сопруга

Полицијата во Германија води истрага против лекар кој украл доза вакцина против Ковид-19 од центар за вакцинација, а станува збор за 69-годишен лекар во пензија кој бил ангажиран за вакцинација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close