Општество

Во гасењето на пожарите вчера ангажирани 539 полициски службеници

Во текот на изминатото деноноќие во активностите за гасење и превенирање на пожарите на целата територијата на државава беа ангажирани 539 полициски службеници, при што се реализирани 224 мото-патроли и користени 166 моторни возила. Како што информира МВР, на терен се и припадниците на сите специјални единици на полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close