0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Во гасење на пожарот во Пехчево утре ќе се интервенира со пет хеликоптери

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов преку својот фејсбук профл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close