0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Франција заразени над 40.000 луѓе од Ковид-19 за 24 часа

Во Франција 41.622 лица се заразени со Ковид-19 во изминатите 24 часа, што е за 15.000 повеќе од претходниот ден, соопшти вечерва Институтот за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close