Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Во Франција за викендот биле изречени 5.000 казни поради непочитување на карантинот

Повеќе од 100.000 проверки и 5.000 казни на оние кои не ги почитувале новите мерки на ограничување биле изречени од страна на полицијата за време на викендот во Франција, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close