Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Во Франција во 2019 година имало помалку убиства од првично соопштените

Француското Министерство за внатрешни работи денеска го ревидираше надолу бројот на убиства извршени во 2019 година во земјата, појаснувајќи дека за 12 месеци се извршени  880 убиства, што е за 90 помалку од 970-те соопштени во јануари, јави дописникот на МИА.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close