0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Франција регистрирана индиската мутација на коронавирусот

Во Франција се откриени првите случаи на коронавирусот Б.1.617, мутација која е доминантна во Индија, соошти доцна синоќа француското Министерство за здравство.

Back to top button
Close
Close