ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Франција потврдена пресудата за синот на претседателот на Екваторијална Гвинеја за проневера на пари

Мангуе, кој е и потпретседател на Екваторијална Гвинеја, доби тригодишна условна казна, со парична казна од 30 милиони евра, утврдена во судскиот процес од 2020 година, во негово отсуство. Судот денеска уште нареди на Мангуе да му биде одземен луксузен имот во Франција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close