0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Франција одложени локалните избори поради епидемијата на Ковид-19

Француските локални избори, закажани за март се одложени за јуни поради епидемиолошката состојба во државата. Тоа го одлучи Сенатот на францускиот парламент синоќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close