0_Магазин.ПорталЗанимливости

Во Флорида заловен питон долг речиси шест метри

Двајца ловци во Флорида фатија бурмански питон долг 5,71 метри, што е рекорд за американската сојузна држава богата со влекачи од сите видови

Back to top button
Close
Close