0_Македонија.ПорталДописници МКД

Во фирми во Охрид државата преку сет-мерки и Центарот за вработување вложила 27 милиони денари

Преку сет-мерките и Центарот за вработување во Охрид од државната каса се инвестирани над 27 милиони денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close