ЕвропаЕвропа.Портал

Во Финска се влошува ситуацијата со пандемијата

Бројот на заразени со коронавирусот во Финска е зголемен за 122 на 14.970, објави денеска Финскиот национален институт за здравство и социјален развој и предупреди дека епидемиолошката состојба во земјата се влошува.

Back to top button
Close
Close