ЕвропаЕвропа.Портал

Во Финска се влошува ситуацијата со пандемијата

Бројот на заразени со коронавирусот во Финска е зголемен за 122 на 14.970, објави денеска Финскиот национален институт за здравство и социјален развој и предупреди дека епидемиолошката состојба во земјата се влошува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close