Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаМКД

Се исплаќа повратот на ДДВ кај физичките лица, на сметките ќе добијат 6,1 милион евра

Од следнава недела се очекува исплатата на повратот на ДДВ кај физичките лица за скенираните фискални сметки во последниот квартал од 2020. Во Управата за јавни приходи се вршат подготовките и парите кај граѓаните треба да почнат да се префрлаат на нивните трансакциски сметки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close