0_Спорт.ПорталОстанато

Во Ферари не се задоволни од болидот за новата сезона

Во Ферари не се задоволни од болидот за 2020 година, пренесува „Мотоспорт“ повикувајќи се на новинарот Лео Турини, близок до тимот.

Маранело, 16 јануари 2020 (МИА) – Во Ферари не се задоволни  од болидот за 2020 година, пренесува „Мотоспорт“ повикувајќи се на новинарот Лео Турини, близок до тимот.

Минатата сезона италијанскиот тим го зазеде второто место во конкуренција на дизајнери.

– Се чини сè додека податоците добиени на симулаторот и во аеродинамичниот тунел не ги импресионираат инженерите. Но, не заборавајте дека сè уште има време, изјави Турини.

Не сум сигурен дека ова е последната година на Фетел во „црвениот“ тим. Особено откако Верстапен го продолжи договорот со Ред Бул. И критиките на италијанските медиуми кон Фетел не влијаеја, затоа што тој не ги чита, додава Турини. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close