БалканБалкан.Портал

Во Федерацијата БиХ се слави Денот на државноста на БиХ, во Република Српска обичен работен ден

Федерацијата БиХ денеска го одбележува Денот на државноста на БиХ, затоа што во овој ентитет на БиХ се смета дека темелите на државноста на БиХ се поставени на 25 ноември 1943 година во Мркоњиќ Град, на седницата на ЗАВНОБИХ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close