Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во ФБиХ продолжен полицискиот час за уште 14 дена

Кризниот штаб на Федералното Министерство за здравство на Босна и Херцеговина денеска ги продолжи мерките за заштита од ширење на новиот коронавирус за уште 14 дена, што подразбира задолжително носење на маски во затворено и на отворено, почитување на физичка дистанца од два метра и забрана за движење од 23 до пет часот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close