Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во ЕУ за една третина намален бројот на барања за азил поради пандемијата

Бројот на барања за азил во Европска Унија е намален за 31 отсто во 2020 година, што е најниско ново од 2013 година „воглавно поради ограниченото движење“ поради пандемијата, соопшти денеска Европска служба за поддршка за прашањата за азил (ЕАСО)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close