Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во ЕУ речиси половина милион повеќе смртни случаи отколку во 2019 година

Во Европската Унија, меѓу март и ноември 2020 година, имало 450.000 повеќе смртни случаи во споредба со истиот период помеѓу 2016 и 2019 година, објави Европската агенција за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close