ЕвропаЕвропа.Портал

Во ЕУ почнаа со јавна дебата за стареењето на населението

Во следните децении, бројот на стари луѓе во ЕУ ќе расте и се предвидува дека до 2070 година, луѓето над 65 години ќе бидат 30 отсто од населението, во споредба со 20 отсто сега.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close