Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во ЕУ доставени 33 милиони вакцини од кои седум милиони луѓе се вакцинирани со две дози

Европска Унија доби околу 33 милиони дози вакцини против Ковид-19, изјави денеска претседателката на Европска комисија, Урсула фон дер Лајен

Back to top button
Close
Close