0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Во ЕУ-дипломатијата нема волја за одвојување на Албанија и С Македонија

Висок дипломатски извор од ЕУ-институциите вели дека ставот на шефот на ЕУ-дипломатијата е дека преговорите треба да бидат отворени со Албанија и Северна Македонија што е можно поскоро, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close