Svet.SlajderСвет

 Во етнички мотивиран напад во Етиопија убиени 54 лица

Најмалку 54 лица, вклучително и деца, загинаа во етнички мотивиран напад во училишен двор во западна Етиопија, соопшти Амнести Интернешнл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close