СветСвет.Портал

Во Екваторска Гвинеја од брод киднапирани седум лица, меѓу нив и Срби

Официјални претставници на Екваторска Гвинеја соопштија дека пирати киднапирале седум странски државјани, меѓу кои има и Срби, од брод во Гвинејскиот Залив.

Back to top button
Close
Close