СветСвет.Портал

Во експлозија загинаа седум членови на изборна комисија во Нигер

Возило кое го користеле членови на изборна комисија во Нигер налета денеска на противтенковска мина во југозападниот дел од земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close