СветСвет.Портал

Во експлозија во резиденцијалниот дел на Кабул 12 загинати, 42 повредени

Американски и романски војник и најмалку десет авганистански цивили загинаа во експлозија на автомобил-бомба во Кабул, во близина на областа каде што се сместени странски амбасади и владини згради.

Back to top button
Close
Close