Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во експлозија во Пакистан загинаа тројца војници

Тројца членови на безбедносните сили на Пакистан загинаа, а петмина се повредени кога експлодирала бомба во југозападниот дел на земјата, соопштија пакистанските власти.

Back to top button
Close
Close