Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во експлозија во фабриката Слобода во Чачак повредени тројца работници, евакуирани околу 350 лица

Две недели по силните експлозии во фабриката за наменска индустрија „Слобода“ во српскиот град Чачак, синоќа повторно се случнаа детонации од истото место.

Back to top button
Close
Close