БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во две атински болници започнаа клинички испитувања за израелскиот лек за третман на Ковид-19

Околу 90 пациенти заразени со Ковид-19, пет дена ќе го примаат новиот израелски лек за терапија на коронавирусот во рамките на клиничките испитувања што од денеска започнаа во две атински болници, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close