ХроникаХроника.Портал

Во Драчево од 89 санкционирани возачи, 17 биле без возачка дозвола

На територијата на Драчево вчера се изречени вкупно 89 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 17 санкции, три за нерегистрирани возила, како и две санкции за возење под дејство на алкохол, соопштија денеска од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close