БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Драч запленети 6,5 килограми кокаин

Во албанското пристаниште Драч, во контејнер со јужно овошје натоварен во Еквадор, откриени и запленети се 6,5 килограми кокаин, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close