СветСвет.Слајдер

Во Доминиканската Република пристигнаа два милиони дози вакцини од Кина

„Доминиканската Република денеска доби нова серија од два милиони дози вакцини против Ковид-19 и пет милиони шприцеви купени од Народна Република Кина, што ќе овозможи националниот план за вакцинација да продолжи и на 10 мај да почне третата фаза, соопшти Министерството за здравство на таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close