БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во директна опасност животот на осудениот грчки терорист Куфодинас

Часовите што ги поминуваме се последните, пред Грција да се најде меѓу земјите во кои умираат затвореници штрајкувачи на глад, пишува во иницијативата „Апел за животот на затвореникот штрајкувач со глад Куфодинас“, потпишан од над 1.000 грчки правници и адвокати, кои велат дека се мобилизираат „пред опасноста неотповикливо осудениот затвореник, Куфонтинас, да го загуби животот поради неговото легитимно и разумно барање, поврзано исклучиво со издржување на казната“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close