Македонија.СлајдерОпштество

Во Демир Хисар отворен Центар за поддршка и нега на стари лица

Од денеска и на граѓаните на Општина Демир Хисар кои се на возраст од над 65 години и имаат потешкотии во извршувањето на секојдневните обврски, ќе им биде достапна услугата помош и нега во домот, објави министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на својот фејсбук-профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close