Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во делови на Грција зголемено присуството на коронавирусот во отпадните води

Од седум до 360 отсто е зголемено присуството на коронавирусот во отпадните води во пет делови на Грција за периодот 12 до 18 април, споредбено со една седмица претходно, согласно официјалните податоци од националната организација за јавно здравје на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close