Дописници МКДОпштински вести

Во Делчево реализиран планинарски марш до месноста Борова Могила

Во организација на Планинарскo-спортскиoт клуб „Голак“, во Делчево e реализиран планинарски марш до месноста Борова Могила во должина од 19 километри. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close