Дописници МКДОпштество

Во Делчево поднесени 120 пријави за настаната штета од неодамнешните пожари

Во Делчево во тек е пријавувањето на штети од неодамнешните пожари кои ја зафатија територијата на Општина Делчево. Заклучно со денеска, како што информираа од Општината, поднесени се 120 пријави за настаната штета од пожарите од страна на жители од повеќе делчевски села.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close