Дописници МКДОпштински вести

Во Делчево подготвено ќе биде дочекан најавениот нов снежен бран

Во Делчево подготвено ќе биде дочекан новиот снежен бран што се најавува за следната недела. Од Општината информираа дека фирмите задолжени за зимското одржување на локалните улици и патишта и јавните површини во општината, се подготвени за новиот снег оваа зима и дека се преземени сите потребни мерки за навремена реакција и овозможување непречено и безбедно движење во зимски период.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close