Дописници МКД

Во Делчево формиран мото клуб „Ендуро тим“

Вљубениците во мото-крос од Делчево ја остварија најавата за формирање сопствен Ендуро тим кој во иднина ќе функционира како здружение. Претседателот на здружението Виктор Стојановски информираше дека здружението засега брои 20 членови и негова главна цел ќе биде промоција на aдреналинскиот спорт во Пијанечко-малешевскиот регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close