Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во дел од Германија сакаат присилни мерки за лица кои не почитуваат карантин

Германската покраина Саксонија е на праг да формира институција за „присилно вдомување“ на оние кои повеќепати биле фатени како го кршат карантинот наметнат поради Ковид-19, објави Билд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close