Дописници МКДОпштински вести

Во Дебарско малку деца – суројчари, но ја продолжија традицијата

Многу малку по број, но сепак децата суројчари ја продолжија традицијата присутна со векови во Дебарско.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close