Дописници МКДОпштински вести

Во Дебар меѓу новозаразените седумгодшно дете и момчиња на возраст од 20 и 29 години

Во Дебар меѓу вчера потврдените 12 нови случаи со Ковид-19 е едно седумгодишно дете, кое се заразило од контакт со блиско лице.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close